Maledivy - dovolená v ráji i v roce 2013

Základní info o Maledivách

 

Hlavní město: Malé
Mezinárodní letiště: Malé (MLE)
Doba letu: 12:30 h (Vídeň)
9:30 h (Mnichov)
Časový posun: GMT+5 (vůči ČR +3 letní čas, +4 zimní čas)
Telefonní předvolba: +960
Měna: maledivská rufie (MVR), prakticky lze používat i USD a EUR
Víza: Ke vstupu na Maledivy není zapotřebí vízum. Jedinou podmínkou povolení ke vstupu je platný cestovní doklad a dostatečné množství finančních prostředků (minimálně 10 USD na každý den pobytu).


Dovolená na Maledivách - kdy vyrazit levně na Maledivy

Maledivy Od prosince do dubna je na Maledivách období suchého podnebí s ojedinělými srážkami a nižší vlhkostí vzduchu, pro dovolenou je to takto ideální čas. Od února do dubna je nejteplejší období a všechna střediska jsou značně vytížena. Od poloviny prosince do začátku ledna jsou ceny pobytů dražší díky oslavám Vánoc a Nového roku na Maledivách.

Od května do listopadu je období, kdy jsou bouře a déšť pravděpodobnější. Klima je stále teplé, ale obloha může být zatažena a vlhkost vzduchu je vyšší. Na druhou stranu je to období s nižším počtem návštěvníků, což mohou někteří návštěvníci Malediv upřednostňovat. V tomto období jsou také ceny dovolených levnější - na velmi příznivé úrovni, zejména last minute nabídky zaručují značně atraktivní a cenově příznivou luxusní dovolenou. Vyhledej zájezdy na Maledivy >>>

Potápění na Maledivách je vynikající celoročně, přestože základním pravidlem je, že život na útesu je daleko pestřejší a lepší viditelnost ve vodě je na západní straně atolu od května do listopadu a na východní straně atolu od prosince do dubna. Maledivy jsou rájem pro potápěče díky nepřebernému množství podmořských obyvatel korálových útesů. Běžně je zde možné spatřit hejna mant, žraloků velrybích a delfínů.

Počasí na Maledivách

Podnebí na Maledivách je tropické s dvěma rozlišitelnými sezónami monzunů: suchý severovýchodní monzun od prosince do března a vlhký jihozápadní monzun od května do listopadu, kdy je nutno očekávat možnost silnějšího větru a deště. Duben je možno považovat za přechodné období s výrazně čistou vodou a teplým podnebím. Teplota je během roku stabilní okolo 30 ° C. Aktuální počasí naleznete webu Weather Forecast.

 

Last minute zájezdy na Maledivy

Aktuální nabídky Last minute zájezdů naleznete zde. Last minute nabídky zájezdů obsahují nabídky zájezdů od pobytů bez stravy až po zájezdy All inclusive +. Využitím Last Minute zájezdů můžete tedy cestovat levněji a výhodněji.

Geografie

Maledivy (Maldives) jsou ostrovní stát na jihu Asie v Indickém oceánu. Tvoří je stejnojmenné souostroví – řetězec 26 korálových atolů, počínající 500 km jihozápadně od břehů Indie a táhnoucí se v délce zhruba 800 km severojižním směrem. Celkově se Maledivy sestávají z 1192 ostrovů, z nichž obydleno je zhruba 200.

V současné době existuje na Maledivách přibližně 100 hotelových resortů a je úžasné, jak se mohou mezi sebou lišit s ohledem na styl resortu, specializaci na potápění, šnorchlování a jiné vodní sporty, stylem kuchyně a například také oblíbeností u různých národností. Většina ostrovů se nachází do cca 1m nad hladinou při přílivu. Co se týká rozlohy, některé ostrůvky obejdete za několik minut, některé jsou poměrně rozlehlé. S výjimkou ostrova Kuramathi platí pravidlo, že na ostrově se nachází maximálně 1 resort, výběr vhodného hotelového resortu je tedy klíčem pro dovolenou na Maledivách dle Vašich představ.

 

Oblíbené lokality pro dovolenou na Maledivách

Meeru Resort

Tento resort nacházející se v oblasti North Male Atolu je ideální pro rodiny s dětmi. Ovšem celkově je možné ho charakterizovat jako „místem dostupných snů“. Meeru je dost velký na to, aby splnil nepřeberné množství různých požadavků na trávení dovolené na Maledivách od aktivní a živé dovolené, po soukromou dovolenou v ústraní.

Nedávno byl v Meeru vybudován resort v resortu – Meeru Village je kombinací stávajících Water Villas a Jacuzzi Villas umístěných na souši se zcela novou sekcí nazvanou Spa, která se tyčí nad lagunou na separátním molu. Tato část má své vlastní krásné centrum, recepci, restauraci s barem, to vše obklopené úchvatnou pláží s bílým pískem.

Nejlepší pokoje (30 tzv. Jacuzzi Water Villas) mají vysoký standard 5-ti hvězdičkového resortu. Směřují buď na východ nebo na západ, jsou rozlehlé a bez debat luxusně zařízené. Původních 27 pokojů v tzv. Water Villas je popravdě umístěno nad hladinou laguny jen způli a vzhledem k orientaci na východ sem v odpoledních hodinách sluníčko nesvítí. Jejich interiér je nicméně také velmi dobře vybaven.

 

Hilton Iru Fushi Resort & Spa

Tento luxusní resort byl počínaje 1.červencem roku 2009 zařazen do celosvětové sítě Hilton, což svědčí o jeho absolutní kvalitě nabízených služeb a komfortu na Vaší dovolené na Maledivách. Resort vybudovaný na panenském Noonu atolu je obklopen více než 20 hektary sněhobílé pláže a svěží tropickou vegetací, přičemž transfer hydroplánem z Malé trvá přibližně 45 minut a nabízí podívanou na úchvatnou scenérii.

Nadbytek čerstvě vylovených místních ryb a mořských živočichů je k dispozici v elegantní a uvolněné restauraci, kde je tým kuchařů připraven vykouzlit šťavnaté a lákavé speciality z celého světa, ať už jde o romantickou večeři o 6 chodech pod hvězdami nebo neuspěchaný alfresco oběd na pláži.

Lázně jsou klidným útočištěm s 21 jednotlivými lázeňskými pavilony zasazenými do soukromí obklopeného tropickými rostlinami. Lázně na Iru Fushi má ctí tradiční ajurvédské postupy. V komplexu Hilton se můžete na své dovolené na Maledivách kochat pohledem na Indický oceán od úchvatného jakoby nekonečného bazénu, zpestřit si pobyt hrou na osvětlených tenisových kurtech nebo si vybrat některý z nepřeberného množství vodních sportů.

 

Adaaran Resort

Tento resort na Raa atolu představuje místo s velmi dobrým poměrem ceny a kvality ubytování a souvisejících služeb. Je ideálním místem na trávení klidné relaxační dovolené na pláži, večer je centrálním místem zábavy bar v hotelu. Písečná pláž je krásná kolem celého atolu, jedinou výjimkou je část na jihozápadě ostrova, kde jsou patrné menší problémy s erozí půdy. Pokud rádi šnorchlujete, oceníte blízkost korálových útesů, které jsou v komfortní vzdálenosti od mělké laguny.

 

Kuramathi

Kuramathi v atolu Rasdhoo je jediným ostrovem na Maledivách, kde je více než 1 hotelový resort – na tomto ostrově jsou hned 3 a dají se odlišit na základě ceny a rozsahu nabízených služeb. Za „ekonomickou třídu“ je možné označit resort Village, za „business třídu“ resort Cottage Club a za „první třídu“ resort Blue Lagoon. Ostrov Kuramathi je poměrné dlouhý a jasně členitý, což zaručuje velmi odlišné možnosti trávení Vaší dovolené na Maledivách. Pohyb po celém ostrově je nicméně neomezený a je také možno využívat bary, restaurace a sdílená sportoviště, bazény a lázně v rámci všech 3 resortů. Po celém ostrově se táhnou příjemné stezky nebo máte možnost si zavolat o přepravu minivanem zdarma.

 

Sun Island

Resort Sun Island v atolu South Ari nabízí zřejmě nejideálnější poměr kvality za danou cenu. Zároveň je ale dobré vědět, jaké máte od své dovolené na Maledivách očekávání. Ostrov Sun Island je rušným a živým místem, je v přímém opaku k typům resortů pro klidnou relaxační dovolenou. Resort má 354 pokojů a patří k největším komplexům na Maledivách. Zároveň zde ale naleznete krásnou pláž, spoustu původní zeleně a vegetace a také nepřeberné množství aktivit pro zpříjemnění Vaší dovolené – vodní sporty, posilovna, osvětlené tenisové kurty, vnitřní kurty na squash a badminton, kulečníky atd. Milovníci rybaření si mohou vybrat z několika speciálních výletů a zejména při večerních výletech jsou úlovky hotelem zpracovány a je pořádáno příjemné večerní barbecue.


 

Fotogalerie

Prohlédněte si fotogalerii jednoho našeho klienta.