Nápověda

Jak vše funguje?

 • Expecta je provizní prodejce, provizi za prodaný zájezd či letenku dostáváme od zastoupených CK, nikoliv od Vás jako klientů. Cena zájezdu u nás je tedy stejná jako u dané CK, někdy i nižší.
 • Zájezd si vyberete na našem webu přes vyhledávací formulář, podle destinace na mapě nebo přímo v last minute nabídkách dovolených.
 • Systém automaticky prověří, zda je zájezd stále volný, pokud ano, vyzve Vás k vyplnění závazné přihlášky.
 • V posledním kroku objednávky máte možnost zvolit způsob platby za zájezd: (i) kartou, (ii) eKontem online nebo (iii) bankovním převodem či vkladem na účet.

V případě platby kartou je po zpracování bankovním systémem zájezd ihned automaticky objednán, existuje pouze minimální riziko, že by byl do připsání platby vyprodán.

Pokud budete platit pomocí online eKonta nebo bankovním převodem či vkladem, dojde k závazné rezervaci zájezdu až po připsání prostředků na náš účet. Při platbě bankovním převodem nebo vkladem Vám na email automaticky přijde instrukce kam, kolik a s jakým variabilním symbolem zaplatit. Pokud bude zájezd v mezidobí vyprodán, bude Vás kontaktovat operátor a dohodne další postup – náhradní adekvátní alternativa nebo vrácení plné Vámi uhrazené částky.

Doporučujeme Vám proto provádět úhrady kartou, náš systém plně splňuje bezpečnostní požadavky Raiffeisenbank, navíc při platbě kartou nemusíte nikam chodit a zájezd máte ihned zarezervován. Při platbě kartou nabízíme našim klientům slevy či doplňkové produkty zdarma, sledujte prosím naše aktuální nabídky a sdělení.

 • Po závazné rezervaci zájezdu Vám na email přijde automaticky kopie cestovní smlouvy, našich všeobecných obchodních podmínek a další informace.
 • V horizontu 14 – 7 dnů před odletem Vám emailem nebo poštou pošleme cestovní pokyny pořadatele Vašeho zájezdu a příslušné vouchery pro čerpání služby. V případě, že kupujete dovolenou z nabídky last minute dovolených (7 dnů a méně před odletem), tyto dokumenty Vám doručíme způsobem pro Vás nejvýhodnějším po dohodě s Vámi.
 • Při cestě na letiště prosím dbejte na dostatečný časový předstih s ohledem na pokyny pořadatele. Naše společnost nezajišťuje víza, jsou-li ke vstupu do dané země potřeba, nezbytnost víz a vstupní požadavky dané země najdete na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR (www.mzv.cz ). Prosím dbejte rovněž pozornost na platnost Vašich cestovních dokumentů.

Jak probíhá objednávka?

 1. Výběr - Výběr zájezdu,hotelu nebo letenky
 2. Zadání údajů - Zadání osobních údajů cestujících a volba způsobu platby:
  • kartou – zájezd ihned rezervován
  • eKontem – zájezd ihned rezervován
  • převodem – rezervace až po připsání částky na náš účet
  • hotově v sídle - rezervace po úhradě ceny
 3. Cestovní smlouva - Po odeslání objednávky přijde na email objednatele cestovní smlouva a všeobecné obchodní podmínky Expecty. Smlouvu nemusíte podepisovat a posílat zpět do Expecty, je platně uzavřena okamžikem odeslání objednávky přes náš web. Cestovní smlouva obsahuje unikátní číslo, které v případě platby převodem prosím použijte jako variabilní symbol.
 4. Cestovní pokyny – Cestovní pokyny nebo vouchery k čerpání služeb během zájezdu posíláme klientů ihned po jejich vystavení pořadatelem zájezdu dle jeho podmínek. Tyto dokumenty posíláme buď na email objednatele nebo doporučeně poštou na adresu objednatele. V případě brzkého odletu (cca 7 méně dnů od rezervace) je možné, že dokumenty bude nutné vyzvednout přímo na letišti ve stánku pořadatele. O této skutečnosti klienta ihned informujeme.